Konkurs ekologiczny pt. "Daj drugie życie śmieciom"

22 kwietnia 2016 r. w przeszkolu obył się konkurs pt. "Daj drugie życie śmieciom". Głównym celem konkursu była chęć zainteresowania dzieci ieą powtórnego wykorzystania odpaów.

Czytaj więcej: Konkurs ekologiczny pt. "Daj drugie życie śmieciom"

Jasełka

DSC05513

17.01.2016 r. dzieci wraz z paniami z Prywatnego Niepublicznego Przedszkola "Bajkowa Kraina" zorganizowały  spotkanie jasełkowe. W przedstawieniu obok  typowych postaci jasełkowych takich jak  Józefa, Maryii, pastuszków czy aniołków  wystąpiły postaci z tradycyjnych bajek, m.in.: Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Calineczka, Dziewczynka z zapałkami, Pinokio. W scenariuszu nie zabrakło również nawiązania do tradycji regionalnych,  dzieci śpiewały pastorałki, „Pasły się owiecki” oraz „Ej maluśki”.  Wydarzeniu temu towarzyszyły niezwykłe emocje, ponieważ było to pierwsze tak poważne wystąpienie dzieci. Mimo ogromnej tremy przedszkolaki poradziły sobie  na scenie bardzo dobrze , czego dowodem były owacje na stojąco.  Było to niezwykle ważne i potrzebne wydarzenie integrujące całą społeczność przedszkola : rodziców, rodzeństwo oraz występujących przedszkolaków, dzieci mogły zaprezentować swoje zdolności muzyczne i teatralne. 

 

Czytaj więcej: Jasełka

Wizyta w przedszkolu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3

DSC04746

We wrześniu nasze przedszkole odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lipnicy Wielkiej - Skoczyki. Dzieci przedstawiły przedszkolakom wiersz pt. "Warzywa".

Czytaj więcej: Wizyta w przedszkolu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3

Wizyta Św. Miołaja

DSC05317

 W grudniu nasze przedszkole odwiedził specjalny gość - Święty Mikołaj, który przyniósł wszystkim grzecznym dzieciom prezenty. Dzieci odwdzięczył się mu za prezenty śpiewając piosenki orazi recytując wiersze.

Czytaj więcej: Wizyta Św. Miołaja

Teatrzyk

DSC03798

Nasze przedszkole odwiedził teatrzyk lalkowy z Nowego Sącza, który przedstawił dzieciom bajkę pt. "O złotej kaczce". Dzieci mogły poczuć się jak w prawdziwym teatrze, z wielką uwagą śledzily losy bohaterów przedstawienia.

Czytaj więcej: Teatrzyk

Podkategorie